Murat Coşkur

Anti-aging mentörü

1970 yılında Çankırı’da doğdum. Annem bir devlet dairesinde hizmetli (odacı) babam terzi idi. Mütevazi bir ailenin tek erkek çocuğuydum. Dolayısıyla çok şımartılarak büyütüldüm. Annem kendi vizyonu gereği benim de memur olmamı istedi ve hemen ortaokuldan sonra devlet parasız yatılı okul sınavları sonucu beni “Diyarbakır Sağlık Meslek Lisesine” gönderdiler. (O şımarık evin tek oğlu olarak iyi ki yatılı okumuşum.) o zamanlar devlet parasız yatılı okullarından mezun olanlar hemen göreve başlardı ve ben henüz 18 yaşında iken Sağlık Bakanlığına bağlı 657 kadrosunda “Sağlık Memuru” olarak göreve başladım.

 

32 yıl Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık ocakları, dispanserler, hastane, 112 acil hizmetler ve idari kadrolar olmak üzere çeşitli il ve kurumlarda görev yaptım.

 

Sağlık sektöründe insanların hayatlarına dokunmak, etki etmek muhteşem bir duygu ancak stabil çalışma hayatı (8-17) ve ilaç sektörüne hiç bir zaman adapte olamadım. Aile baskısı, zorunluluklar, kanunlar, yönetmelikler soruşturmalar, sürgünlerle stres dolu 32 yıla mutsuzluğu işleyerek sabrettim.

 

Aileme, ELALEM’ e ve çevremin baskılarına rest çekip kendim OL’ maya, kendim gibi üretmeye ve özgürlüğe karar vererek emeklilikte yaş beklemek üzere 2019 yılında istifa ettim. 30 günde bir gelen garanti paranın rahatlığı ve konfor alanı sona erdiğinde başlarda biraz zorlandım ancak o zamanlar adını koyamadığım, insanların sağlıklı, kaliteli ve motive yaşamlarına etki etmeye adanmışlığım beni önce bir ağ pazarlama ticaretine ve arkasından da HAK atölyesine getirdi.

 

Hayat amacı keşfim, misyon ve vizyonlarımı oluşturmak, evrensel yasalar ile uyum içinde “gerçek ben” ile tanıştıktan sonra zaman ve mekândan özgür, insanlara yardımcı olmak, hayatlarına dokunmanın inanılmaz mutluluğu ve ekonomik özgürlüğümü yaşamaya başladım.

 

2020 yılında pandemi ile birlikte dünyanın büyük bir değişime başladığını ve dengelerin değişeceğini fark ettim. Ve özellikle 2021 yılı itibariyle eğitim, sağlık, kişiler arası ve uluslararası ilişkiler, ticaret ve ticaret sistemleri hızlı bir değişim ve gelişim içine girmesiyle; Özellikle HAK atölyesi bünyesinde almış olduğum eğitimler sayesinde hayatımda ilk kez kendime doğru yatırım yapmanın haklı gurunu yaşıyorum.

 

İnsanların hasta olduktan sonra tedavi etmek yerine, hasta olmadan yaşamalarının esas olduğuna inandım ve inanıyorum. Her gün onlarca ilaçla yaşamak yerine yaşam standartlarını değiştirip sadece doğal, yerinde ve yeteri kadar beslenmeyle kendi kendilerinin doktoru olmalarına öncülük, geleceğimizin teminatı gençlerimizin hayat amaçlarını daha erken yaşlarda keşfederek, yeni dünya düzeni içindeki ticari faaliyetlerle tanıştırmak, girişimcileri keşfetmek, ekonomik özgürlüğünü elde etmek, kendi ayakları üzerinde durmak, üretime katkıda bulunmak, yaşamını hayat amacına uygun yeniden dizayn etmek isteyen insanların HAK atölyesi bünyesine katılımları ile eğitimler, danışmanlıklar ve bireysel koçluklarla KALİTELİ yaşamlarına etki etmeye niyet ettim.

 

Misyonum; “İnsanların Kaliteli ve Sağlıklı yaşamalarına Etki Etmek, Başarılı ve Motive Olmalarına ilham vermek.”

 

Vizyonum; hayatına dokunduğum tüm insanların da katkılarıyla, Türkiye de İlk Sosyo -ekonomik şartları ve imkansızlıkları nedeniyle eğitim alamamış, yetenekli insanların hayata kazandırılması için bir mesleki ve kişisel gelişim akademisi kurmak ve özellikle sosyal güvencesi ve maddi imkansızlıkları nedeniyle, tedavi olamayan çaresiz, kaderlerine razı olmak zorunda kalmış insanlar için Onkoloji ve Onkolojisi Hastanesi ile rehabilitasyon merkezi açmak.

 

Murat COŞKUR

Zen Yaşam Mentörü

Motivasyon ve Başarı Koçu

Başa dön tuşu