Meltem Polatel

meditasyon mentörü

1978 yılında İstanbul’da doğdum. Üniversite eğitimim biter bitmez ailemin benim için uygun gördüğü bir işte çalışmaya başladım. Çalıştığım her işyerinde  bana bir unvan verildi içinde benim olmadığım. Uzun yıllar özel sektörde istemediğim ve mutlu olmadığım halde; mobinglere, patronların kapris ve hırslarına tahammül ederek hep başkalarına kendim olmadan hizmet ettim.

 

Bu kadar yoğun tempoda çalışmak zorunda hissetmem ailemin baskısı ve mutsuzluk hiç dikkat etmediğim vücudumu ve ruhumu yormuş olacak ki ciddi bir hastalık sonucu uzun süren tedaviler nedeniyle çalışamadım. Çalışamadığım bu süreç kendimi ve hayatımı sorgulamam için bana zaman tanıdı. Bir yandan tedavim ile ilgilenirken bir yandan da kendimi sorgulayıp hayat amacımı bulmaya çalıştım. Türkiye’de yeni başlayan kişisel gelişim alanında; kitaplar okudum, videolar seyrettim. Eğitimler aldım, seminerlere katıldım. Farkındalıklarım başlamıştı, tedavim sonuç vermiş daha iyiye gidiyordum ancak Puzzell’ın büyük bir parçası hala eksikti. Aldığım eğitimler, seminerler, kitaplar bir ışık yakıyor ama tam aydınlanamıyordum. Bir taraflar hep eksikti. Tamamlanamıyordum. Ben kimdim?

 

2020 yılında sırf ailem istiyor diye aylık sabit bir gelir elde etmek zorunda olmak adına başkalarının amaçlarına hizmet ederek kendimi mutsuz etmemeye karar verdim ve işimden ayrıldım.

 

Yıllardır sorduğum sorunun cevabını bulmalıydım. Aldığım hiçbir eğitimin eğitmeni olmak içimden gelmiyordu hep bişeyler eksikti ve ben sisteme dahil olamıyordum. BEN gerçekten kimdim? Benim bu dünyaya geliş amacım neydi? Sorgulamalarım ve arayışlarım beni HAK atölyesine getirdi. HAK atölyesinde BEN KİMİM sorusunun cevabını bulduğumda artık yeniden doğuşumun zamanın geldiğini anladım.

 

Hayat amacımı keşfetmemle birlikte Evren bana hediyesini sundu ve her zaman istediğim hiç kimsenin yapmadığı bir işi yapabilecek olmama imkan tanıdı.

 

HAK atölyesi ile; Hayat Amacımı, İşimi ve Aşkımı buldum. Şimdi tam ve bütün OL’ma halimle; İnsanların hayatlarını yeniden yaratmalarına ve yeniden doğuşlarına rehberlik etmekteyim.

 

“Bir kez meditatif olduğunuzda müziğin yükselişi doğal olarak hayatınızın bir parçası OL!acaktır. (Sadhguru)”

 

Meltem POLATEL

Infinity Meditasyon Mentörü 

Başa dön tuşu