M. Dünya Kahtalı

Dijital oyun mentörü

2016 yılında Malatya’da ki evimin bana ait odasında çalışma masamın başındayım. Yine önümde bir yığın kağıt, not ve hayata geçmeyi bekleyen fikirler. İçimden bir cümle kopuveriyor ‘’Fikirlerin kimsenin umurunda değil’’ 24 yaşında bir gencin hayal kırıklığının dışarıdan duyulmayan ama içeriden gırtlak yırtarcasına attığı bir çığlık.

 

Notlarımı topladım ve kütüphaneme gidip yeni bir gelişim kitabına başladım. Okunabilecek her tür gelişim kitabını okumuştum. Eğitimden eğitime giriyordum. Bir şeylere faydası oluyordu ama hep eksik kalan bir şey vardı. Lisede olduğum yıllarda ‘’bir insana ihtiyacım var’’ diyordum, benimle konuşacak, anlayacak, kafa karışıklığımı toparlayacak, yardım edebilecek bir insana. Tahmin edin ne oldu? O insan hiç gelmedi. Tabii ki gelmeyecekti. 24 yaşımda o gece anladım ki beklediğim insana dönüşmek zorundayım, o kişi ben olmalıyım.

 

Çocukken ihtiyacım olan insana dönüşmek için azimle çalıştım, öğrendim, hatalar yaptım, eğitimlerin sonu gelmiyordu. O eksik parça bir türlü tamamlanmıyordu. Sanki bir çıkrık parçası varmışta onu da yerine yerleştirirsem tüm sistem kusursuz işlemeye başlayacakmış.

 

Bir gün Hak Atölyesi için bir davet aldım. Hadi bir daha dedim, bir daha eğitime, demek ki yerine getirmediğin bir taahhüt var. Bir aylık bir sürecin sonrasında o çıkrık parçasını bulmuştum. Artık her şey net ve berraktı.

 

Ben Muhammed Dünya Kahtalı, hayat amacını keşfetmiş, misyonunu bulmuş ve ‘’Çocukken ihtiyacı olan o insana’’ dönüşmüş kişiyim. Benim misyonum ‘’Maceraya yeni atılmış, Dünya’yı keşfetmek için yola çıkmış her çocuğa ve ailelerine yardımcı olmak, son nefesime kadar rehberlik etmek.’’

 

Her çocuk Dünya’ya geldiğinde araştırmacıdır, maceracıdır, bilim insanıdır, tasarımcıdır. Dünyamızın geleceği olan çocuklarımız için gelin birlikte öğrenelim, birlikte yapalım, birlikte değiştirelim!

 

Dünya Kahtalı

Dijital Oyun Mentörü

Başa dön tuşu