İnsanlara yardım ederek para kazanmanın 8 Adımı

İnsanlara yardım ederek para kazanmanın 8 Adımı

Hayatınızda sonuç elde etmenin 4 basamağı vardır;


Düşünceler duygulara, duygular, aksiyona ve aksiyonlar sonuçlara dönüşür.


Düşünce ve duygular geçmiş programlarınızdır. Eğer geçmiş programlarınızı değiştirmek konusunda yeterince hevesli olmazsanız hep aynı şeyleri yapacaksınız. Yani aksiyon aynı olacak. Aksiyon kısmı aynı olunca da farklı sonuçlar elde edilemeyecek. Hep birbirine benzer sonuçlar…


O zaman şimdi geriye doğru gidelim.


Sonuçlar aksiyonlardan oluşur. Aksiyonlar duygular ile tetiklenir. Ama çekirdekte yani merkezde olan değişim DÜŞÜNCE DE başlamalıdır. Çünkü duygular düşüncelerle oluşur.


Değişimin merkezine düşünceleri koymamız gerekiyor. Herkes düşüncelerinden sorumludur. İnançlarınızı ve hayata bakış açınızı sorgulamalısınız. Örneğin para… Kazanmak isteyen herkesin istediğinden çok daha fazla para var piyasalarda. Ama eğer “ben para kazanamam“, ya da “para kirlidir“, “para insanı bozar“, “zenginler kötüdür” gibi düşünce kalıplarınız var ise bunlara inanmaktan hızlı bir şekilde vazgeçmenizi tavsiye ederim.


Bu yazımda okuyacağınız 8 adım;


1) Zenginlik ve para konusundaki düşüncelerinizi değiştirin

2) Bir acı ya da problemi çözün

3) Siz hangi problemi çözmek istersiniz?

4) Kendinizi tanıtın

5) İnsanlar neden sizden alsın?

6) Bir müşteri ile başla

7) Gelirinde sınır olmasın

8) Aksiyon al


Gelin şimdi adımların birincisini beraber inceleyelim;


1. Zenginlik ve para konusundaki düşüncelerinizi değiştirin


Konu para değildir. Konu insanın kendisidir. Herkese yetecek kadar para var. Para kazanamayan, zenginlik yaratamayan, hayatını idame ettirmenin ötesinde bir gelir standardı yakalayamamış insanları dinlemekten, onlara inanmaktan vazgeçin. Hatta eğer paranın sizin için önemli olmadığını düşünüyorsanız bilin ki para da aynısını düşünüyor. Ve gelmiyor:).


2. Bir acı ya da problemi çözün


Para her zaman insanlardan kazanılır. İnsanlar 2 türlü sebepten para harcarlar;


-Lüks harcamalar için ( kendini iyi hissetmek için harcanan paralar )

-Acıdan, problemden kaçınma (kendini kötü hissetmemek için harcanılan paralar)


Size tavsiyem iki numara. İnsanların sorunlarını çözerek para kazanmayı tercih edin. Baktığınız her yerde bir problem görebilirsiniz.


Arkadaşlarınız size yakınırken, komşunuz sizinle yaşadığı sorunları paylaşırken, çalıştığınız fabrikada vardiya müdürü size bazı konularda şikayet ederken, sevgiliniz alışveriş yaparken yaşadığı sıkıntıları size anlatırken… Her yerde problem görebilir ve o probleme çözüm üretip para kazanabilirsiniz. Bu konu çok daha detaylı bir şekilde “PUSULA” video eğitimde işlendi. Detaylar için tıklayın!


3. Siz hangi problemi çözmek istersiniz?


Tamam, artık problem görme yeteneği edindiğinizi düşünüyorsunuz. Ama şimdi sırada hangi probleme odaklanmanız gerektiği var. İşte bu da 3H‘den geçiyor;

HEART – HEAD – HAND


Biraz açalım;


HEART (kalp): Neyi önemsiyorsunuz?, Bu hayatta tutkunuz, amacınız nedir? Sizin için önemli olan değerler nelerdir? Kalbinizle o sorunu çözmek istemelisiniz. Problemin çözümüne kalbinizi, aşkınızı katarsanız saatlerin, harcadığınız emeğin, enerjinin sınırı olmaz, hiç bir önemi kalmaz. Sadece geriye çözmek kalır.


HEAD (akıl): Bilgi. Bilginizin olduğu alanlarda yaşanılan sorunları çözmeye odaklanın. Daha da kolaylaşır.


HAND (beceri): Yetenekli olduğunuz alanları tercih edin. Hızınız artacaktır.

Bulduğunuz çözüm gerçek dünyada insanların işine yaramalıdır. Aksi taktirde çözümünüz için ödeme alamazsınız.


En nihayetinde; kalbiniz, bilginiz ve yeteneğiniz insanların talebini karşılamalı…


4. Kendinizi tanıtın


Telefonunuzu verin, kartvizitinizi verin, e-postanızı verin. Her zaman ulaşılabilir olun. Kendinizi her platformda tanıtın. Hangi sektörde ya da hangi pazardaysanız sizi bilmelerini sağlayacak tüm faaliyetleri eksiksiz gerçekleştirin.


Aşağıdaki iki soruyu muhakkak cevaplamalısınız!


İnsanlar sizin çözümünüzü neden satın alsın?

İnsanlar bu çözümü neden SİZDEN satın alsın?


5. İnsanlar neden sizden alsın?


Tek ve sıra dışı olmalısınız. Pazarlama dilinde buna BDÖ denir. Benzersiz değer önermesi. Kendinizi rakiplerinizden, bulunduğunuz sektördeki oyunculardan farklı kılmalısınız.


Hizmetiniz ya da ürününüz; alıcınıza, potansiyel müşteri adayınıza eksiksiz, keskin, tatminkar bir fark oluşturmalıdır. Alıcı bunu hissetmelidir.


Her şeye müşterinizin gözüyle bakmaya başladığınızda çok daha hızlı bir şekilde para kazanabilirsiniz.


6. Bir müşteri ile başla


Dışarı çık ve ödeme alacağın bir müşteri bul. İlk adımı hemen at. Bir müşteri bulduktan sonra aynı formül ile daha fazla sayıda müşterinin sorununu çözmeye başla. Her şey 1 (!) ile başlar ama sonrası sonsuzdur ve çözdüğün problemin ne kadar karşılığı olduğuyla alakalıdır.


7. Gelirinde sınır olmasın


Maaşlı çalışan kesim için çok üzgünüm. Eğer ailesinden bir şey kalmadıysa her zaman refah seviyenin altında bir gelirle hayatını idame edecek. Çünkü zengin ve başarılı insanlar asla parayı zamanla takas etmezler. Ama daha ilk adımda bahsettiğim gibi toplumun %90’ı özgüvensiz ve korkularla, atalarından kalan kaynağı olmayan bilinçaltı kalıpları ile hareket ediyor. Yani sorun merkezde, düşünce de


Zenginlerin gelirinin asla limiti yoktur. Problem çözmekle kalmazlar aynı zamanda problemin çözümünü sistemize ederler. Sistemize etmek ne demek? Kendisi olmadan işin yürümesi demek.


Size ihtiyaç duyulmayan bir ticaret modeline sahip olmayı düşündünüz mü?

Problem tespit edin. Probleme herkesin para ödeyeceği bir çözüm üretin. Bu çözümü ticarileştirin. Ticareti başlatın. Ticaretin devamında başına tecrübeli yetkilileri koyun. Siz kenara çekilin. Paralar gelsin. Bu formül zenginlerin formülüdür.


Kurduğunuz ticarette;


Üretim gerekiyorsa başında üretim müdürü, kalite müdürü, yardımcıları, işçileri var.


Resmileştirmek için muhasebe departmanı, yardımcıları, şefleri, personeli var.

Finans gerekliliklerinde ilgili müdür, yardımcıları, personeller var.


Pazarlama gerektiriyorsa ilgili yetkililer


Satış gerektiriyorsa ilgili satış mühendisleri, temsilciler, bölge müdürleri, satış müdürleri


İthalat ya da ihracat gerektiriyorsa ilgili personel yine var.


Ve tüm bu işi yönetmek ve büyütmek için gerekli genel müdürler, ceo, cfo, yardımcıları var.


Eeeee. Size niye gerek var? İşte zengin ve başarılı insanların bakış açısı budur. Sistem kurarlar ve sorumluluk devrederler. Kazançlı Ticaretin Sırlarını öğrenmek isterseniz bu eğitimim için tanıtım sayfasını ziyaret et!


8. Aksiyon al


Korkunun üstesinden gelmeli ve beklenti içerisinde bir hayat yaşamaktan vazgeçmelisiniz. Bu konuda size “İçimizdeki Gücün Sırları” video eğitimimi kesinlikle tavsiye ederim. Sıkıştığınız alanlarda nedenlerinizi bulup çözebileceğiniz yegane zihniyet dönüşüm modelini size sunuyorum.


“Ya olursa! ya başıma gelirse!” yaklaşımı sizi gelecekte yaşatır.


“Daha önce şöyle olmuştu, böyle bir şey başıma gelmişti” yaklaşımı ise geçmişte yaşatır.


Ve ikisinde de korkular cirit atar. Korkunun olmadığı tek zaman dilimi vardır.


AN!.. Şimdiki zaman… Şu an… Şimdi…


Korkunun karşılığı CESARET‘tir.


Ve cesaret andadır. Zengin ve başarılı insanlarda korkarlar. Onlarda insan.:) Ama tek bir fark var.


Onlar KORKUYA RAĞMEN HAREKETE GEÇERLER!


“HAREKETE GEÇİN! HEMEN! ŞİMDİ! ŞU AN’DA!”


Bu yazımı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın:)


"Yaşama Dair" kategorimizdeki yazılarım için tıklayın!


Yeni yazılarımın ilk size gelmesi için sitemize üye olun!

Hak Atölyesi" nde başarının sıkı çalışmanın, eğitimin ve sabrın sonucu olduğuna inanıyoruz. Verilen örnekler genel olarak değerlendirilmemeli ve hiçbir zaman sonuç garantisi olmadığı bilinmelidir. Sağlanan bilgiler doğası gereği eğiticidir ve yasal veya finansal tavsiye niteliğinde değildir. Bu web sitesini veya herhangi bir ilgili materyali kullanarak, kendi sonuçlarınızın veya bunların eksikliğinin tüm sorumluluğunu almayı kabul edersiniz. Ekibimiz sizi desteklemek için burada, ancak herhangi bir aksiyona geçmeden veya herhangi bir risk almadan önce her zaman durum tespiti yapmalısınız. Başarı sizin göreviniz, yükümlülüğünüz ve sorumluluğunuzdur.


Risk uyarısı: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, protföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Risk Warning: Investment information, comments and recommendations contained herein are not within the scope of investment consultancy. Investment consultancy service is provided within the framework of investment consultancy agreement to be signed between brokerage houses, portfolio management companies, non-deposit banks and the customer. The comments and recommendations contained herein are based on the personal opinions of those commenting and recommending. These views may not be suitable for your financial situation and risk and return preferences. Therefore, making an investment decision based solely on the information contained herein may not yield results that meet your expectations.

Erguvan Global Limited | +44 7873 739240 | 71-75 Shelton Street, Covent Garden, London,

United Kingdom, WC2H 9JQ

© Telif Hakkı 2023 | Tüm Hakları Saklıdır.