Erguvan Özbek

HAK Atölyesi kurucusu
amaç stratejisti

Sene 2009. Şu anda oturduğum İzmir, Karşıyaka’da ki evimde mutfakta yalnız başınayım. Öfkeli, hayal kırıklığı dolu, umutsuz ve mutsuzum. Birden kafamı duvara vurduğumu hatırlıyorum. Alnımdan aşağı kan aktığını hissediyorum..

 

Subjektif varlık olan bizler iki türlü dönüşüm yaşarız. Birincisi tepkisel seçimle, ikincisi tercihsel. Koşulsuz sevgiye hazır olmayanlar için evren çalar saatini hazırlıyor ve olması gereken zamanda çalıyor. Bende yıllardan beri çalıyordu ama bir türlü anlayamamıştım…

 

Kredi borçları, ilişki sorunları, iflas eden bir şirket, gece gündüz alacaklılar ve tefecilerle dolu bir sürecin içindeyken bir anda dışarıda mücadele etmeyi bırakıp içime dönme kararı kararı aldım.

 

Bu kararı aslında hep alıyordum. Yüzlerce kitap okudum. Onlarca eğitime katıldım. Hepsi bana fayda sağladı. Olduğum kişi olmama, almam gereken kararı almama katkı sağladı. Ama hiçbiri mutlak bir çözüm elde etmemi sağlamadı.

 

Bu defa savaşçı ruhu ile tüm mental ve fiziksel engellerimi aşmak için kendime yemin ettim ve tam bir adanma sürecine girdim.

 

Eğitimlerimde hep anlatıyorum. İstemek işe yaramaz. Seçmek bir nebze ama adanmak, işte evrenin, VAR’lığın tam olarak istediği bu! İşte o zaman “gerçek ben” serüvenim başladı! Kolay mı oldu? Asla…

 

2013 yılına kadar gerek yurtiçi gerekse yurtdışı girmediğim eğitim kalmadı.

Ve bu yılda gerçek bir içsel keşifle bende dönüşüm süreci başladı… 

 

Dile kolay, tam 9 yıl… Tam bir içsel mücadele. Ama geldiğim noktaya baktığımda ilk önce evrene, sonra kendime, sonra da benim OL’ma halime gelmemde beni bana göstermeleri için verdiğim görevlerini harfiyen yerine getiren tüm ruhlara binlerce kere şükranlarımı sunuyorum.

 

HAK Atölyesi, bu 9 yıllık yolculuğu temel alarak kuruldu. Kopyala-yapıştır hiç bir eğitim barındırmaz.

 

Misyonum; “insanların hayatlarını en üst seviyede yaşamaları için onlara ilham kaynağı olmak, rehberlik etmek ve yardımcı olmak” 

 

HAK Atölyesi yolculuğumda keşfettiğim “Hayat Amacımı” yerine getirmek için tam bir rehberlik süreci barındırır ve atölye çalışmasına katılan tüm bireylere dönüşümsel yolculuğunu %100 yaşatır.

 

Sadece 15 günde yeni bir OL’ma haline gelmek, yeni biri OL’mak, dönüşmek mümkün müdür?

 

Gelin beraber yaşayalım ve görelim!

 

Erguvan

Amaç Stratejisti & Algı ve Performans Koçu

Başa dön tuşu